Çerçöp | Ustanın Yemek Tarifleri Sitesi. Resimli ve Videolu

Çerçöp

cercop-50c89ae3c36d2

Genel

12 Aralık 2012

ekledi.

Yorum Yaz

1633 kez incelendi.

Farklı bir konsept ile hizmet veren Çerçöp; menüsünde birbirinden farklı kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleriyle Nişantaşı ve İstinye’de misafirlerini ağarılıyor. Mottosu “Çöp Şiş Bizim İşimiz” olan marka, geleneksel ve modern tatları bir arada sunuyor. Misafirlerin genelde tavsiye üzerine geldiği mekânlar; öğlenleri beyaz yakalıları, akşamları ve hafta sonları ise ağırlıklı olarak çocuklu aileleri misafir ediyor. Çerçöp, ismini bir oyundan alıyorÇerçöp adını çocukluğumuzda oynadığımız bir oyundan alıyor. Çocukluğumuzda oynadığımız oyunların başında misket gelirdi. Mors, Tumba ve Çukur bunların bazılarıydı. Çukur oynarken adı üzerinde oyuna ilk önce çukur kazarak başlardı. Hedef ise arkadaşının misketini vurduktan sonra misketi çukura yuvarlamaktı. Oyun başlar başlamaz ilk misket atan kişi avantaj sağlamak için çerçöp her şey benim diyerek kendine avantaj sağlayarak diğer misketleri vurabilmek için kendine ilk hedefi belirlerdi ve oyun böyle akıp giderdi ta ki annelerimiz bizi çağırıncaya kadar…Etli mi seversiniz yoksa sütlü mü?
Çerçöp servise sabahları kahvaltı ile başlıyor. Klasik kahvaltı menüsünün yanı sıra, Çerçöp’e özel; Yumur ve Etli – Sütlü ile ya da çocukluğumuzda annelerimizin hazırladığı yumurtalı ekmek veya sıcak süt ve bal – kaymak ile güne keyifli bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Yumur ve Etli – Sütlü mekânın en favori seçeneklerinden biri; çünkü bu iki lezzet sadece buraya özgü. Etli- Sütlü’de kullanılan kavurma ise özel bir kavurma.Kargıda kuzu şiş yiyebileceğiniz ilk ve tek mekân!Çerçöp’te isterseniz dana isterseniz kuzu çöp şiş tercih edebilirsiniz. Et konusunda çok hassas olan mekân sahibi Hüseyin Bey Erzincanlı, hayvancılıkla uğraşan ve tandır yapan bir aileden geliyor, etleri bizzat kendisi seçiyor. Bir de not düşüyor; “İstanbul’un bütün kasapları Erzincanlıdır.”Çerçöp’de yiyeceğiniz etler yedi gün dinlendirilerek servis ediliyor. Kargıda kuzu şiş veren tek mekân olan Çerçöp, kuzu şişi yanında mutlaka kimyon ile öneriyor.Tezpişti’yi yemeden olmaz..
Çerçöp ’ün özel tatlısı olan Tezpişti yemek sonrası harika bir final oluyor. İrmik, portakal, limon ile özel bir şekilde harmanlanarak yapılan bu sıcak tatlı, karamel sos ve Kahramanmaraş dondurması ile servis ediliyor.Menüde başka neler mi var; kuzu- dana çöp şiş, kuzu – dana külbastı, sebzeli, tavuklu ve etli noodle, Penne Arabiata Salata çeşitleri, yumur, etli – sütlü, kabak tatlısı ve cevizli ev baklavası bunlardan bir kısmı.Özel partiler için çöp şiş servisi
Partiler için özel olarak hazırlanmış çöp şiş arabasıyla özel organizasyonlar için de hizmet veren Çerçöp’ün, her iki şubesinde de paket servisi var. İstinye şubesinin keyifli kış bahçesi ise özel kutlamalar ve çocuklu aileler için mekânı son derece keyifli kılıyor. Nişantaşı saat 21:00, İstinye ise gece 12:00’ye kadar hizmet veriyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz